Zijn wijn en bier vegan?

Bij serie Broodje Gezond

Fabel: wijn en bier zijn altijd vegan

Helaas. Bier en wijn wordt aan het einde van het productieproces ‘geklaard’, oftewel helder gemaakt. Hiervoor worden verschillende hulpstoffen gebruikt. Deze kunnen plantaardig zijn, maar zijn in de praktijk vaak van dierlijke oorsprong zijn. Denk bijvoorbeeld aan albumine (kippeneiwit), caseïne (melkeiwit), gelatine (gemalen bot en kraakbeen van zoogdieren) en vislijm (gedroogde onderdelen van vissen). Wat fabrikanten gebruiken hoeven ze bovendien vaak niet op hun etiket te zetten. Gelukkig is er online steeds meer informatie te vinden over veganistisch bier en wijn.


Broodje gezond gemist? Kijk dan hier de laatste aflevering terug!