Sylvana Simons: "BIJ1 staat voor meer dan alleen antiracisme"

-
- Artikel
- 16 maa 2021
Sylvana Simons deed vier jaar geleden voor het eerst mee aan de Tweede Kamerverkiezingen en gaat dit jaar voor meer succes als oprichtster en lijsttrekker van politieke partij BIJ1. In Start met Fernando vertelde de politica meer over waar haar partij allemaal voor staat.
MEER DAN ALLEEN RACISME
"We hebben een fantastisch breed verkiezingsprogramma dat zich ook op wonen richt. Er is geen betaalbare woonruimte, het zit totaal op slot. We vinden bijvoorbeeld dat de huren voorlopig bevroren moeten worden en dat we alle dingen die de huren zo duur maken, moeten afschaffen. Wonen is een basisrecht, iedereen heeft recht op een dak boven het hoofd."- Sylvana Simons
MINIMUM LOON EN LEENSTELSEL
Naast antiracisme en de woningmarkt noemt Sylvana meerdere dingen waarvoor BIJ1 zich hard maakt. "We hebben hele goede ideeën over het klimaat. Dat vinden we belangrijk, aangezien het ook over de toekomst gaat. Daarnaast hebben we andere standpunten, zoals het minimumloon verhogen naar 14 euro en het afschaffen van het leenstelsel. Het kan niet zo zijn dat jonge mensen met enorme schulden beginnen."
'GELD WORDT VERKEERD VERDEELD'
Aangezien BIJ1 zich hard maakt voor meer huisvesting, vroeg Fernando zich af waar de partij het geld vandaan gaat halen om daarvoor te zorgen. Op die vraag antwoordde Sylvana: "Wat dacht je van het geld dat in de diepe zakken van KLM-aandeelhouders verdwijnt? Daar gaan miljarden heen. Wat nou als we de grote bedrijven net zo eerlijk belasting laten betalen als jij en ik? Laten we het geld eens weghalen waar het geld zit, namelijk bij de grote multinationals die nu allerlei dealtjes krijgen, en uitgeven aan zaken die écht belangrijk zijn. Dat lijkt mij een eerlijke manier van met geld omgaan. Er is geen gebrek aan geld, het wordt gewoon verkeerd verdeeld."
AANGIFTE TEGEN ONLINE HAAT
Deze week werd bekend dat BIJ1 aangifte heeft gedaan tegen online haat en bedreigingen. Dat sommige mensen dat net voor de verkiezingen zien als een stunt, kan Sylvana kostelijk om lachen. "Als het stunt een zou zijn, hadden we liever niet gehad dat onze mensen op deze manier worden geconfronteerd met haat en nare dingen."
Met de aangifte hoopt Sylvana vooral het aangifteproces te verbeteren. Ze legt uit: "Wie nu aangifte doet van bedreiging of online haat, komt in een heel moeilijk traject terecht, waarin weinig houvast is om het probleem aan te pakken. Ik maak dit al jaren mee en hoop het te verbeteren. Veel dingen lopen niet lekker bij politie en justitie. De realiteit is verder dan het strafrecht, daarom blijf ik er ook aandacht voor vragen."